Dollar $ 5.636
Euro 6.324
Pound £ 7.069
Cumhuriyet Altını CUM 1731.97
Altın GR 259.118


Venezuela'ya insani yardım: Truva atı mı, samimi bir destek mi?

26/02/2019

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalif lider Juan Guaido'nun öncülüğünde ülkeye yardım yollayan ABD'yi 'Truva atı' gibi topraklarına sızıp içişlerine karışmaya çalışmakla suçluyor. Peki uluslararası yardımlar samimi bir destek mi yoksa arkasında siyasi çıkarlar mı var?
Akciğer kanserinden hayatını kaybeden Geoffrey Turner kendi ölüm ilanını hazırladı: 'Aptallık etmeyin'

25/02/2019

ABD'nin New York eyaletinde 66 yaşında akciğer kanserinden ölen bir kişi, kendi kaleme aldığı ölüm ilanında "Sigarayı hemen bırakın" çağrısı yaptı.
Bir ağdacının sırları

04/08/2018

Genital bölgeye ağda yaptırmak tüm taraflar için fazlasıyla samimi olmak demek. BBC'yle sırlarını paylaşan bir güzellik çalışanı, genital ağda yaparken müşterinin gözünde bir tür "Güzin Abla'ya" dönüştüğünü, kadınlar arasında ağda sırasında gaz çıkarma ve işeme korkusunun da yaygın olduğunu anlatıyor.
Piyasa değeri 1 trilyon doları bulan şirketin yükselişi ve çöküşü

04/08/2018

Çin'in dev petrol şirketi PetroChina, 2007 yılında 1 trilyonluk piyasa değerine ulaşan ilk şirket oldu. Peki şirket daha sonra nasıl finans tarihinin en büyük çöküşlerinden birini yaşadı?
Hollanda'da Nazi işgali sırasında 'kurtarılmak için kaybedilen' Yahudi kızın hikâyesi

04/08/2018

1942 yılında Nazi rejimi altındaki Hollanda'da Yahudi bir aile, 8 yaşındaki kızlarını korumak için direnişçilerden onu saklamalarını ister. Aile tek kızlarını kurtarmak için, onu kaybetmek zorunda kalacaktır. İşte Lien'in 9 farklı ailenin evinden geçen, gizli odalar, polis baskınları, sahte kimliklerle dolu hayatta kalma mücadelesi.
DERGİ - Yön duygusunu geliştirecek 8 öneri

18/07/2018

Bir yere gitmeye çalışırken kendinizi başka bir yerde buluyor, sürekli kayboluyor musunuz? Yön duygunuzun zayıf olduğundan mı şikayet ediyorsunuz? İşte yön duygusunu geliştirecek öneriler...
Himalaya Viagrası: Dünyanın tıbbi amaçlı kullanılan en pahalı mantarı

17/07/2018

Himalayalarda yetişen Yarsagumba mantarı geleneksel tıpta cinsel iktidarsızlığa, astıma, hatta kansere karşı kullanılıyor. Toplaması büyük çaba isteyen mantarın gramı 100 dolara kadar çıkabiliyor.
Ekonomiye maliyeti 288 milyar dolar: Avustralya iş yerlerinde sigarayı tamamen yasaklamayı tartışıyor

17/07/2018

Avustralya'da iş yerlerinde sigara içilmesinin ekonomiye maliyetinin 288 milyar ABD dolarına çıkabileceği açıklandı. Bu verilerin yayımlanmasından sonra iş yerlerinde sigaranın tamamen yasaklanması çağrıları yapıldı.
Slime hamurunda tehlikeli seviyede kimyasal çıktı

17/07/2018

İngiltere'de yapılan bir araştırma, Türkiye'de de çocuklar arasında popüler olan slime hamurunun tehlikeli seviyede kimyasal içerdiğini ortaya çıkardı. Slime hamurunun içerisinde bulunan boron maddesinin fazlası tahriş, ishal, kusma, kramp ve kısırlığa yol açtığı gibi, anne karnındaki bebeklere de zarar veriyor.
Kaşıntı hissi neden oluşur, kaşınmalı mıyız?

10/07/2018

Kaşıntı hissinin neden ve nasıl oluştuğu sorusunu cevaplamaya yönelik araştırmalarda elde edilen bulgular beynimizle ilgili ilginç veriler ortaya koyuyor.
Bilime göre mükemmel insan bedeni neye benziyor?

10/07/2018

Evrim bize atalarımızdan büyüleyici bir insan anatomisi bıraktı ama çeşitli kusurlar ve ufak tefek teknik sorunlar da yok değil. Kulaklarımız sağır olabiliyor, kendi boğazımız bizi boğabiliyor, derimiz yaşlandıkça hasar görüyor, dizlerimiz de vücut ağırlığımızı taşıma konusunda çok başarılı değil... Peki diğer canlılar derdimize deva olabilir mi? Anatomi uzmanı Alice Roberts, mükemmel insan bedeninin neye benzeyebileceğini araştırdı.
DERGİ - Hareketi kolaylaştıran 'süper giysi'

09/07/2018

Dünya nüfusu giderek yaşlandığı için hareket etme sorunu olan insanların sayısı da artacak. Peki bu sorunu aşmaya yardımcı olacak bir giysi üretilebilir mi?
Dünya bugün neden saatte 3600 kilometre daha yavaş dönüyor?

06/07/2018

Dünya TSİ 20.46'da bu yıl Güneş'ten en uzak noktada olacak. Afel veya günötesi adı verilen bu durumda Dünya'nın Güneş'ten uzaklığı 152 milyon kilometre. Kepler Kanunu'na göre gezegenler, Güneş etrafındaki dönüş yörüngelerinde Güneş'e yaklaştıkça daha hızlı hareket ediyor.
BBC Arşivlerinde Türkiye: 1971'de İstanbul

22/06/2018

BBC Arşivlerinde Türkiye programında bu hafta, 1971 yılında Orient Express'le (Doğu Ekspresi) ilgili hazırlanan belgeselin İstanbul ile ilgili bölümünü yayımlıyoruz.
F-35'ler ve Türkiye'ye teslimat süreci hakkında merak edilenler

21/06/2018

F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimatının dondurulmasına dair ABD Kongresi'nde girişimler hayata geçerken, F-35'leri üreten Lockheed Martin şirketi bugün Türkiye'ye ilk uçakların teslimini törenle ABD'de gerçekleştirdi. Uçaklarla ilgili merak edilenleri, F-35 teslim törenini ABD'de takip eden Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş'a sorduk.
Tanzanyalı yapışık ikizler 21 yaşında öldü: 'Bir gün evlenmeyi umuyoruz' demişlerdi

04/06/2018

Tanzanyalı yapışık ikizler Maria ve Consolata Mwakikuti, solunum sorunları nedeniyle 21 yaşında hayatını kaybetti. İkizlerin karaciğer ve akciğerleri ortaktı, ancak iki kalpleri vardı ve başlarıyla kolları ayrıydı. Geçen yıl bir gün evlenmeyi umduklarını söyleyen yapışık ikizlerin ölümü ülkede büyük üzüntü yarattı.
Trump: Kuzey Kore lideriyle zirve yapılacak

01/06/2018

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong un ile daha önce iptal etttiği tarihi zirvenin yapılacağını duyurdu. Trump, 12 Haziran'da Singapur'da yapılacak zirvenin gerçekleşeceğini, Kuzey Koreli temsilci Kim Jong-chol'un, Kim Jong un'un yolladığı mektubu Beyaz Saray'da kendisine vermesinin ardından açıkladı.
Özbekistan kuruyan Aral Gölü'nün yatağını ormana çevirmek istiyor

01/06/2018

Gölün kuruması Özbekistan ve bölgede yaşayan Karakalpak halkı için dev çevre ve sağlık problemleri yarattı. Hükümet bunun üzerine göl yatağını ormana dönüştürerek bu zararı telafi etmeye yönelik iddialı bir proje hazırladı.
İtalya'da siyasi kriz: 3 senaryo konuşuluyor

30/05/2018

İtalya'da derinleşen hükümet krizinde hükümet kurma görevini alan ekonomist Carlo Cottarelli'nin de görevi iade edebileceği, Temmuz ya da Ağustos'ta erken seçimlere gidilebileceği ve hatta rafa kaldırıldığı düşünülen 5 Yıldız Hareketi-Lig hükümetinin yeniden gündeme gelebileceği konuşuluyor.
İtalya ve İspanya'ya dair siyasi kaygılar Euro Bölgesi'ni vurdu

29/05/2018

İtalya ve İspanya'da yaşanan siyasi gelişmeler, hem Avrupa'nın güneyinde yer alan ülkelerin tahvil faizlerini hem de Euro para birimini vurdu.
DERGİ - Protein takviyesine ihtiyacımız var mı?

28/05/2018

Pek çok insan yüksek protein içeren bir diyet uyguluyor. Kimi spor için, kimi kilo vermek için. Peki bu kadar proteine ihtiyacımız var mı? Fazla protein zararlı mı? Yüksek proteinli bir beslenme ile kilo verilebilir mi?